SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffe/ teservis 5897186
*
nr 589 7186
Kaffe/ teservis
Pläter, 5 del
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2009
kl 18:22:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 16:40:36
1
600 kr
29/6 18:09:35
1
650 kr
29/6 18:15:13
2
750 kr
29/6 18:16:29
1
750 kr
29/6 18:17:10
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffe nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Kaffe/ teservis
nr 589 7186
Kaffe/ teservis
Pläter, 5 del
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 16:40:36 | 1 | 600 kr |
29/6 18:09:35 | 1 | 650 kr |
29/6 18:15:13 | 2 | 750 kr |
29/6 18:16:29 | 1 | 750 kr |
29/6 18:17:10 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kaffe nysilver pläter silver tekopp tekoppar teservis ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41